moje małe inspiracje...trochę twórczo i codziennie:-
Blog > Komentarze do wpisu

kamienny fiolet, czerń, biel i róż...

No i stało się. Zatęskniłam do zrobienia czegoś biżuteryjnego. Dawno nie zaglądałam do mojego warsztaciku, mieszczącego się w dwóch skrzyneczkach.

Popatrzyłam wieczorem w lustro i pomyślałam najpierw o broszce. Robiłam ją raz w życiu, dla kogoś. A własnej nie mam. Zanim zaczęłam obmyślać kwestie techniczne, przesypywałam z dłoni do dłoni kamienie. są chłodne i ciężkie. Zostało mi tego całkiem sporo z poprzednich lat. W świetle lampy pięknie odbijały blask "tygrysie oczy". Są miodowo - brązowe, z żyłkami i przebarwieniami. Do tego trochę fioletu w postaci szklanych koralików i wyszła taka oto BROCHA: Zapięcie udało mi się całkiem dobrze ukryć pod plątaniną kamieni: Na tym zdjęciu widać rzeczywiste kolory:

Chyba przypnę ją do czarnej aksamitnej marynarki...

Wieczorem, siedząc nad broszką, pomyślałam też o kolczykach. Po cieple brązu i śliwkowego fioletu, zatęskniłam za zimnem kryształu górskiego. W końcu śnieg za oknem. Wybrałam biały i barwiony na czarno kryształ, przeplatany szklanym różem, takim mroźnym. Niestety nie udało mi się skończyć kolczyków wczoraj, ponieważ nie mogłam wpaść na pomysł jak nadać im pożądany kształt. Linka jest zbyt wiotka na zginanie, nadaje się się na klasyczne wiszące kolczyki, a ja chciałam uzyskać wypukłą bryłę. Ale te eksperymenty zaowocowały pomysłem na bransoletkę. Właściwie komplet. I tak oto, dziś rano powstały kolczyki z użyciem srebrnego drutu I bransoletka. Prosta, bez skomplikowanych kształtów.Delikatna, ale wyraźna na dłoni. I nie kłóci się z pierścionkami. Powoli wracam myślami do robienia biżuterii. Mam dużo materiałów, choć sporo trzeba by było dokupić. Czasy i gusta się zmieniają. Niestety nie zmienia się fakt, że kobiety, dziewczyny wolą kupić chińskie ozdoby za 5 złotych w sklepie niż zapłacić za naturalne kamienie i serce włożone w niepowtarzalną biżuterię home made. Oczywiście rozumiem względy finansowe, bo czasy przecież trudne. Tak tylko sobie dywaguję, bo może zajęłabym się biżu na poważnie. A tak to tylko zaspokajam potrzeby bliskich mi kobiet i własne:-)

wtorek, 12 lutego 2013, pepsione1980

Polecane wpisy

  • zegary, króliki i inne czary

    Jakiś czas temu zafascynowały mnie malutkie biżuteryjne ozdoby. Wszystkie przypominają miniaturowy świat z czasów mojego dzieciństwa, kiedy to wyobraźnia pozwal

  • biżuteria całkiem bardzo męska...

    nie wiem do końca jak to jest z dzisiejszymi mężczyznami. Czy lubią się trochę ozdabiać, czy też problem ten pozostaje im obcy? Jeśli chodzi o osobnika tej płci

  • perły na horyzoncie

    Muszę się publicznie pochwalić, ponieważ zmobilizowałam się i powróciłam do mojej pierwotnej pasji, czyli biżuterii. Nie jest to wielki zryw i powrót manufaktur

Komentarze
Gość: bnorbert3, *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
2013/02/13 23:40:21
Hej, Papsi, ja mam broszkę od Ciebie :)
Dobrze, że wróciłaś. Brakowało tu Ciebie...
-
2013/02/15 11:13:05
Dawno u Ciebie nie byłam. Kiedyś zajrzałam , nie było nowych postów a teraz proszę..jaka niespodzianka...Piękna broszka!!!
Pozdrowionka
-
2013/02/15 15:05:45
Ta Beato, Twoja to jedyna broszka, którą wcześniej zrobiłam:-)
-
2013/02/15 15:06:57
AAgaa - zaganianie, zapracowanie i wypadłam na trochę z obiegu blogowego. Ale to bardzo fajne uczucie WRÓCIĆ:-)
Będę wpadać do Ciebie:-)
-
Gość: MariaPar, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2013/02/18 06:55:46
Piękne miejsce pracy. Biżuteria również. Fajnie, że jesteś z nami.
Pozdrawiam ciepło
-
2013/02/19 11:15:14
Witaj MariaPar - miło Cię widzieć:-) Miejsce pracy jest miłe, do chwili kiedy trzeba przy nim popracować na poważnie.... ale do hand made jest wyśmienite:-) Pozdrawiam!!!!!!
-
Gość: Wrocławianka, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2013/03/09 19:38:05
nareszcie :) brakowało mi Twoich kolczyków, a Lenka zaczyna nosić biżu - aktualnie bransoletki i korale, więc masz popyt zapewniony Skarbie...:)
-
2013/03/09 19:50:42
Och, to muszę coś przygotować dla małej Księżniczki, tylko nie wiem jaki kolor aktualnie preferuje? :-) Ściskam Was!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
-
2013/03/15 22:11:33
No zdziwisz się ;) Oczywiście, że fioletowy :):) Buziaki dla Was